Poluzuj PAS(m)A – uwalnianie ciała z Yin Jogą i automasażem

30 września 2019 18:15 - 28 października 2019 20:00 Bracka 22

KURS „POLUZUJ PAS(m)A, czyli rozluźnianie gorsetu poziomych napięć w ciele z pomocą Powięziowej Yin Jogi”

TERMIN: 16.09-28.10 (PONIEDZIAŁKI w godz.18:15-20:00)

Czujesz czasem, jakby Twoje ciało ściskały niewidoczne pasy? Jakby coś nie pozwalało energii swobodnie w nim krążyć? Coś ograniczało Twoje ruchy, grację, a nawet oddech i nie pozwalało Ci pozbyć się odczuwanego napięcia?

To tzw. powięziowe pasma poprzeczne (segmentowe), które choć utrzymują ciało w ryzach, to sprawiają też, że nieraz nie czujemy się w nim dobrze. Mamy wrażenie, że nie możemy być w pełni sobą, a nawet, że z niektórymi częściami siebie nie mamy kontaktu.

Pasma poprzeczne mają jednak ogromne znaczenie anatomiczne (stabilizują kręgosłup w miejscach zmiany kierunku krzywizn). Są także ściśle związane z naszymi emocjami (o czym pisał już sam Wilhelm Reich, wiążąc każde z nich z doświadczaniem określonego stanu emocjonalnego) oraz centrami energetycznymi, tzw. czakrami.

Podczas niniejszego kursu przyjrzymy się zatem bliżej każdemu z pasm, temu z jakimi ograniczeniami w ciele każde z nich się wiąże, do jakich problemów może prowadzić nadmierne w nich napięcie i jakie emocje mogą być w jego obszarze skumulowane. Następnie wykorzystując bogactwo narzędzi Powięziowej Jogi Yin (m.in. automasaż, Chi Kung, ruch intuicyjny) oraz jej ogromną subtelność i głęboki poziom oddziaływania, postaramy się przywrócić w ich obrębie większą swobodę. Rozluźnimy ciało i damy ukojenie zarówno umysłowi, jak i naszym nerwom.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

UWAGA! Cykl zajęć stanowić będzie całość. Udział w pojedynczych sesjach możliwy będzie tylko w przypadku wolnych miejsc.

KIEDY:
Cykl 7 spotkań – od 16.IX do 28.X 2019 r. (14.X – NIE MA ZAJĘĆ)
PONIEDZIAŁKI w godz.18:15-20:00

Tematy poszczególnych sesji:
Zajęcia 1 (16.09). Pasmo łonowe – uwalnianie napięcia z okolicy kości ogonowej, ze szczytów ud i mięśni dna miednicy
Zajęcia 2 (23.09). Pasmo pachwinowe – uwalnianie napięcia z podbrzusza, krzyża i bioder
Zajęcia 3 (30.09). Pasmo pępkowe – uwalnianie napięcia z okolicy talii, dolnych żeber i przepony
Zajęcia 4 (7.10). Pasmo piersiowe – uwalnianie napięcia w obrębie klatki piersiowej, pach i dolnych kątów łopatek
Zajęcia 5 (21.10). Pasmo obojczykowe – uwalnianie napięcia ze szczytu pleców, klatki piersiowej oraz szyi
Zajęcia 6 (28.10). Pasma podbródkowe i oczne – uwalnianie napięcia z podstawy czaszki, z twarzy oraz całej głowy (szczęki, gardło, skronie, oczy)

GDZIE:
Centrum Joga, ul Bracka 22 lok.12 (kod:1212)
(mała sala)

ZAPISY:
chillyinyoga@gmail.com
kom. 608 332 319
UWAGA! Limit miejsc – 12

KOSZT:
320 PLN/cały kurs (6 sesji) – w cenie kursu para piłeczek do automasażu oraz bonusowe praktyki domowe
60 PLN/pojedyncza sesja (w przypadku wolnych miejsc)

Wpłaty podlegają zwrotowi wyłącznie, gdy na zwolnione miejsce zgłosi się kolejna osoba.
Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatu. W tej sytuacji wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone.

PROWADZENIE:
Kasia Guraj (fb: ChillYin Yoga)

Z wykształcenia psycholog, z pasji – nauczycielka jogi i pasjonatka różnych form pracy z ciałem. Swoją przygodę z jogą zaczęła już w wieku lat 15, a od tego czasu jej fascynacja możliwościami naszego ciała oraz sposobami pogłębiania z nim kontaktu stawała się tylko coraz większa. Nauczycielskie szlify zbierała u Biffa Mithoefera, Bety Lisboy i Simona Caldera, a obecnie rozwija swój warsztat pod okiem Jo Phee. Ukończyła też szkolenie z zakresu metody TRE® Level II pod okiem dra Davida Berceli’ego oraz kurs masażu klasycznego i relaksacyjnego w szkole „Animusz”, a także warsztaty „Anatomy Trains – Level I i II” pod okiem znakomitego fizjoterapeuty – Wojciecha Cackowskiego.

Bezustannie poszukuje nowych sposobów na odkrywanie związku ciała z umysłem, zbierając doświadczenia m.in. poprzez metodę Feldenkraisa, slackline, masaż tajski, taniec spontaniczny czy najbliższe jej ostatnio Focusing oraz pracę z esencjami w ujęciu Diamond Logos. Regularnie uczestniczy w licznych warsztatach (m.in. z dr Melanie Salmon, dr Clausem Springborgiem, Vedantą Aspioti oraz Emmetem Louisem) i festiwalach w kraju i zagranicą.
Na co dzień prowadzi natomiast zajęcia regularne oraz kursy Klasycznej i Powięziowej Jogi Yin, dzieli się swoją wiedzą o praktyce jogi od strony teoretycznej i praktycznej na Uniwersytecie Otwartym UW, a także uczestniczy aktywnie w tworzeniu międzynarodowego festiwalu ruchu – Move Copenhagen (DK). Urozmaicając sobie czasem pracę „fizyczną” 😉 tłumaczeniem książek i organizowaniem warsztatów z inspirującymi ją nauczycielami.

W wolnych chwilach uwielbia chłonąć życie wszystkimi zmysłami. Kocha gotować i degustować, przebywać w naturze – najchętniej boso, włóczyć się, gdziekolwiek nogi ją poniosą, i odkrywać wciąż na nowo nawet dobrze jej znane miejsca.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!