Michał Kudzia

Bio
Praktykę jogi w systemie Ashtanga Vinyasa rozpoczął w 2005r. Przez 8 kolejnych lat uczył się na warsztatach Basi Lipskiej. Wiele zawdzięcza również innym nauczycielom (Manju Jois, Nancy Gilgoff, Maty Ezraty, Danny Paradise, Kino MacGregor, David Keil). Ukończył szkolenia nauczycielskie Yoga Alliance (RYT200 w 2007 r. i RYT500 w 2011) oraz kurs Instruktora Sportu (2010). W 2009 r. poznał medytację Vipassana, którą praktykuję do dziś. Od 8 lat prowadzi zajęcia grupowe (kluby fitness, szkoły jogi, wakacyjne plenery, wyjazdy) oraz indywidualne z osobami w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności fizycznej. Na bazie tych doświadczeń wypracował własne metody dotarcia z tą (niełatwą) formą ćwiczeń do szerokiego grona odbiorców.
 Zobacz Zajęcia

Staram się znajdować złoty środek między ortodoksją „jedynie słusznej” metody a sprowadzaniem asztangi do jogi dynamicznej z ustaloną sekwencją asan. Czuję, że to spójny system. Z drugiej strony nie twierdzę, że idealny. Jest dobrze zdefiniowany, zatem nadaje się na punkt wyjścia, ale niekoniecznie musi być stanem docelowym. Mnie praktyka przyniosła tak wiele korzyści, że zostałem przy niej. Postanowiłem zrozumieć ją głębiej i przekazać najlepiej, jak potrafię.

Poza jogą moje zainteresowania krążą wokół masażu tajskiego, tańca, języka polskiego, programowania. Kiedy mam czas, biegam. Kiedy mam okazję, śpiewam. Uwielbiam pływać. Eksperymentuję z ciałem, oddechem i umysłem.