Kundalini Jogę i Yogi Bhajana spotkałam na swojej drodze już wiele lat temu, ale choć zaczęłam wówczas intensywną praktykę – musiało upłynąć jeszcze trochę czasu, wypełnić się przeznaczenie innych zdarzeń, doświadczeń i przemyśleń życiowych bym wreszcie uznała jej wiodące światło na mojej obecnej drodze. Od 2006 roku dzięki tej technologii integrują się wszystkie dotychczasowe ścieżki którymi podążałam, pojawia się zgoda na życiowe wyzwania, wybory i na siebie samą. Życie nabiera coraz więcej sensu i piękna.

Ukończyłam w 2008 pierwszy ogólnopolski roczny kurs nauczycielski przeprowadzony przez zespół trenerów z Niemiec, z Satya Singh (Hamburg), certyfikowany przez Kundalini Research Institute (USA). Regularnie uczę i uczestniczę w warsztatach i spotkaniach z innymi nauczycielami i Sangatem w Polsce i za granicą, np. pod przewodnictwem Shiva Charana Singh z Karam Kriya School kontynuuję własną praktykę, poznaję numerologię tantryczną. W 2013 ukończyłam 5-cio etapowy kurs II stopnia w Londynie, certyfikowany przez Kundalini Research Institute (USA). Podjęłam też współpracę z International School of Kundalini Yoga ISKY asystując od 2011r. na ich Kursie Nauczycielskim w Polsce.

Liderzy tej szkoły są autorami polskiej edycji książki: Kundalini – esencja jogi. (ABA).

 

Prowadzę zajęcia, warsztaty i wyjazdy dla grup, oraz sesje indywidualne: www.ovskastudio.art.pl

 

Jestem pełna podziwu i wdzięczności dla Yogi Bhajana za jego dar dla ludzi – otwarcie nauczanej, starożytnej,  usystematyzowanej wiedzy praktycznej i teoretycznej o istocie ludzkiej. Zgłębianie jej i wzrastająca Świadomość pozwalają mi z coraz większą ufnością podchodzić do procesu życia.

 

Mam różne role życiowe: mama, artysta, kobieta, konsultant zdrowia i stylu życia wg starożytnego systemu ajurwedy…

Jestem absolwentką wydziału grafiki ASP w Krakowie. Oprócz lekcji rysunku i malarstwa prowadziłam autorskie warsztaty wewnętrznej wizji w oparciu o ruch, wyobraźnię i działania twórcze. Studiowałam teorię mandali C.G.Junga, a ostatnio maluję mandale i intuicyjne obrazy przewodnie dla konkretnych osób.

Przez 7 lat uczyłam się rdzennej tradycji Indian Cherokee i Seneka.u dr Harveya Silver Fox Mette i Danuty Ogaoeno. Ważna jest dla mnie energia Kręgu Kobiet, mam upodobanie do dzikiej przyrody, koni, wilków, oraz ciszy  i piękna…

Od 3 lat swoje zainteresowania i umiejętności poszerzam też o naukę Ajurwedy, w kontakcie z Jiva Institute w Indiach, jako gałęzi wiedzy spójnej z przekazem jogi i wprowadzam jej zasady stylu życia, dietę i zioła oraz masaże do swojej codzienności, starając się także pomóc innym. Właśnie ta a nie inna metoda wyprowadza mnie z zawirowań spowodowanych niedoczynnością tarczycy i wraz z praktyką jogi nadaje spójności mojemu życiu.. Oferuję masaże, konsultacje dietetyczne i zabiegi olejowe