Zdrowe CIAŁO, Zdrowy DUCH - kurs Powięziowej Jogi Yin

Seria spotkań z powięziową Yin Jogą oraz automasażem 
TYLKO NA ZAPISY!!!

TERMIN: 28.05. – 25.06.2018
PONIEDZIAŁKI w godz.18:00-20:00


Powięziowa YIN JOGA to praktyka, podczas której na wszystko jest czas. Każdemu ruchowi nadajemy nasze własne tempo, bez pośpiechu czy napięcia. W każdej pozycji szukamy własnego, niepowtarzalnego kształtu, nie dążąc do jedynej, właściwej formy. Liczy się tylko to, czy jest nam wygodnie i czy czujemy, że ciało się rozluźnia, a myśli uspakajają...Ta delikatność, szacunek i troska o samego siebie zapewniają nam natomiast idealne warunki do uwolnienia się od wszelkich napięć (tych małych, świeżych, jak i tych głębszych, będących już trochę z nami), od stresu, chronicznego bólu, poczucia ograniczenia czy przytłoczenia. Zaczynamy odzyskiwać lekkość, przestrzeń i poczucie wolności.A ponieważ Yin Joga jest też silnie osadzona w filozofii taoistycznej oraz medycynie chińskiej ten kurs poświęcimy temu, jak czerpać jeszcze głębsze korzyści z praktyki i jak dzięki pracy na liniach meridianów zadbać o odżywienie i wzmocnienie poszczególnych organów.Wykorzystywać będziemy głównie klasyczne pozycje, posiłkując się jednak od czasu do czasu elementami Chi Kungu lub automasażu.
Pozycji będzie mniej, za to pomocy więcej. Czasy będą dłuższe, a ruchy wolniejsze. Niezmiennie jednak towarzyszyć nam będzie przestrzeń na pełne wsłuchanie się w swoje ciało i to, czego pragnie.Wszystko w duchu reguły: „Nic nie musisz, możesz tylko chcieć”, podążania za uczuciem przyjemności i dawania sobie na wszystko czasu.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Szczegółowy plan sesji w rozpisce poniżej.

UWAGA! Cykl zajęć stanowić będzie całość. Udział w pojedynczych sesjach możliwy będzie tylko w przypadku wolnych miejsc.
Na zajęciach będą potrzebne 2 piłeczki tenisowe/do lacrosse/do masażu (twarde).


KIEDY:
Cykl 5 spotkań:
28.V. – 25.VI. (PONIEDZIAŁKI w godz.18:00-20:00)

Tematy poszczególnych sesji:
Zajęcia 1 (28.05). 
ZDROWE PŁUCA I JELITO GRUBE – wzmacnianie organów związanych z przemianą Metalu
Zajęcia 2 (4.06). 
ZDROWE NERKI I PĘCHERZ MOCZOWY – wzmacnianie organów związanych z przemianą Wody
Zajęcia 3 (11.06). 
ZDROWA WĄTROBA I WORECZEK ŻÓŁCIOWY – wzmacnianie organów związanych z przemianą Drewna
Zajęcia 4 (18.06). 
ZDROWE SERCE I JELITO CIENKIE – wzmacnianie organów związanych z przemianą Ognia
Zajęcia 5 (25.06). 
ZDROWA ŚLEDZIONA I ŻOŁĄDEK – wzmacnianie organów związanych z przemianą Ziemi

GDZIE: 
Centrum Joga, ul Bracka 22 lok.12 (kod:1212)
(mała sala)

ZAPISY: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
kom. 608 332 319
UWAGA! Limit miejsc – 12

KOSZT:
220 PLN/cały kurs (5 sesji)
50 PLN/pojedyncza sesja (w przypadku wolnych miejsc)

Wpłaty podlegają zwrotowi wyłącznie, gdy na zwolnione miejsce zgłosi się kolejna osoba.
Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatu. W tej sytuacji wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone.

PROWADZENIE:
Kasia Guraj (fb: ChillYin Yoga)

Z wykształcenia psycholog, z pasji – nauczycielka jogi i pasjonatka różnych form pracy z ciałem. Swoją przygodę z jogą zaczęła już w wieku lat 15, a od tego czasu jej fascynacja możliwościami naszego ciała oraz sposobami pogłębiania z nim kontaktu stawała się tylko coraz większa. Ukończyła szkolenie nauczycielskie z zakresu Yin Yogi pod okiem Biffa Mithoefera, szkolenie z zakresu metody TRE® Level II pod okiem dra Davida Berceli’ego oraz kurs masażu klasycznego i relaksacyjnego w szkole „Animusz”. Szkoliła się również pod okiem znakomitego fizjoterapeuty – Wojciecha Cackowskiego na warsztatach „Anatomy Trains – Level I i II”. Obecnie jest w trakcie szkolenia z Yin Fascial Yogi (300 RYT) u Bety Lisboy i Simona Caldera.

Bezustannie poszukuje nowych sposobów na odkrywanie związku ciała z umysłem, zbierając doświadczenia m.in. poprzez metodę Feldenkraisa, slackline, masaż tajski, taniec spontaniczny czy najbliższe jej ostatnio Focusing oraz pracę z esencjami w ujęciu Diamond Logos. Regularnie uczestniczy w licznych warsztatach (m.in. z dr Melanie Salmon, dr Clausem Springborgiem oraz Emmetem Louisem) i festiwalach w kraju i zagranicą. 

Na co dzień prowadzi natomiast zajęcia regularne oraz kursy Klasycznej i Powięziowej Jogi Yin, dzieli się swoją wiedzą o praktyce jogi od strony teoretycznej i praktycznej na Uniwersytecie Otwartym UW, a także uczestniczy aktywnie w tworzeniu międzynarodowego festiwalu ruchu - Move Copenhagen (DK). Urozmaicając sobie czasem pracę „fizyczną”  tłumaczeniem książek i organizowaniem warsztatów z inspirującymi ją nauczycielami.

W wolnych chwilach uwielbia chłonąć życie wszystkimi zmysłami. Kocha gotować i degustować, przebywać w naturze - najchętniej boso, włóczyć się, gdziekolwiek nogi ją poniosą, i odkrywać wciąż na nowo nawet dobrze jej znane miejsca.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!