WIOSENNY KURS MBSR

Tylko na zapisy!!! 

 

 

 

Zapraszamy na wiosenny kurs MBSR ( Mindfulness Based Stress Reduction) – program redukcji stresu w oparciu o rozwój uważności.

 

MBSR to trening oparty na praktyce uważności, dzięki któremu zatrzymasz się i nauczysz jak świadomie i z pełną życzliwością dla siebie radzić sobie z trudnościami i wyzwaniami codziennego życia. To program, który pomoże:

 

  • radzić sobie z uporczywymi myślami, ciągłym zamartwianiem się,
  • zachować spokój i równowagę wewnętrzną w codziennym pośpiechu,
  • zwiększyć zdolność relaksu, koncentracji i pewności siebie,
  • radzić sobie z niepokojem, przygnębieniem i stresem.

 

 

MBSR to program szkoleniowy opracowany w 1979 roku w Klinice Redukcji Stresu przy Uniwersytecie Medycznym w Massachusetts, przez zespół profesora Jona Kabat – Zinna.

 

Badania prowadzone w kolejnych latach potwierdziły skuteczność tego programu i jego pozytywny wpływ na postawy i zachowania jego uczestników. Pojawiające się liczne publikacje naukowe podkreślają skuteczność programu MBSR i uważności w życiu.  

 

Obecnie program jest stosowany w ośrodkach medycznych, w szkolnictwie, instytucjach publicznych a także w biznesie.

 

Nasze wspólne, cotygodniowe sesje oraz codzienna praktyka własna dadzą Ci możliwość pogłębienia wiedzy o sobie, a także – pozwolą z większą ciekawością i otwartością spojrzeć na otaczającą rzeczywistość, pozwolą dostrzec to, co umyka i gubi się w pośpiechu, co bezpowrotnie tracisz pędząc przez życie na autopilocie. Zdobyte umiejętności poprawią jakość i komfort Twojego życia.

 

Struktura programu MBSR:

 

  • indywidualne spotkanie wstępne ( obowiązkowe ),
  • 8 sesji grupowych ( czwartki, od 8.03 do 26.04, godz. 18.30-21.00,  )
  • dzień uważności ( sobota 14.04, godz. 09.00 -16.00 )
  • indywidualne spotkanie po zakończeniu programu.

 

Cena: 900 zł ( płatne przed kursem, szczegółowe informacje - po odbyciu spotkania wstępnego )

 

Miejsce:  Warszawa, Centrum Joga, ulica Bracka 22/12

 

Prowadząca: Małgorzata Englert – certyfikowany nauczyciel MBSR

 

Kontakt:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  telefon: 502 416 262 ( dostępny po 17.30 ).

 

 

centrum joga mindfulness englertProwadząca:

Małgorzata Englert - certyfikowany nauczyciel MBSR  

( Studium Nauczycielskie MBSR przy Fundacji Polskiego Instytutu Mindfulness Polim i  The Institute for Mindfulness-Based Approaches ).

 

Moja przygoda z Mindfulness zaczęła się prawie 4 lata temu, kiedy po okresie podwyższonego napięcia i stresu zdecydowałam się na kurs MBSR. Uważność dała mi oddech – w przenośni i dosłownie. Dowiedziałam się, że czasem jeden, świadomy oddech może „rozbroić” stresującą sytuację, że każdy oddech może być początkiem.  

Odkryłam, że oddech to kotwica do „tu i teraz”, do życia w teraźniejszości - nie w rozpamiętywanej przeszłości czy planowanej przyszłości, do równowagi i spokoju.  

Powoli wyłączałam autopilota. Zaczęłam świadomie i uważnie przyglądać się życiu – świat znowu nabrał kolorów, zapachów i smaku…

 

Od ponad 20 lat jestem menadżerem w międzynarodowych korporacjach.

Dobrze znam mieszankę presji czasu, ambitnych celów, multitaskingu, które mogą powodować stres. Moje doświadczenie zawodowe i osobiste daje mi pewność, że Mindfulness może być kołem ratunkowym w sytuacjach kryzysowych. Może być też nowym sposobem na życie – życie świadome i pełniejsze. Kurs MBSR daje narzędzia i uczy umiejętności, aby tego doświadczyć.

Serdecznie zapraszam.