ODKRYJ SIEBIE - warsztat swobodnej ekspresji poprzez Taniec, TRE i Powięziową Jogę Yin

SOBOTA 24 MARCA - TYLKO NA ZAPISY!!!

ODKRYJ SIEBIE - warsztat swobodnej ekspresji poprzez Taniec, TRE i Powięziową Jogę Yin

(https://www.facebook.com/events/224738744761508/)

TERMIN: 24.03.2018

SOBOTA w godz.10:00-19:00 (z 1,5-godzinną przerwą na lunch)

Serdecznie zapraszamy na warsztat, podczas którego będziecie mogli rozluźnić swoje ciało, posłuchać jego potrzeb, nawiązać ze sobą bliższy kontakt i rozwinąć swoją uważność.

Poprowadzą go dla Was dwie pasjonatki pracy z ciałem i intuicją – Ala i Kasia. Każda z nas odkrywała siebie, rozwijała i zdobywała wiedzę nieco inaczej, jednak to, co zawsze nas łączyło i sprawiało, że było nam do siebie blisko, to duża wrażliwość, empatia oraz szczególna dbałość o to, by żyć w zgodzie z własnym rytmem i uważnie słuchać swojej intuicji. I to właśnie tym podejściem pragniemy się podzielić i pomóc Wam je rozwinąć.

Warsztat zaczniemy od integracji i rozbudzenia ciała przyjemną techniką Tańca Ekspresyjnego. Zaprosimy Was do rozgrzewki przy muzyce, gdzie uruchomimy nie tylko fizyczne ciało, ale i nasze kreatywne moce. Następnie odtańczymy Taniec 4 Żywiołów, kierując się swoim wewnętrznym głosem. Będziemy mogli przywołać spontaniczną radość, rozluźnić się, otworzyć na swobodny przepływ emocji i odczuć z ciała.

Zainspirowani, rozgrzani ruchem spontanicznym, gładko przejdziemy do Ćwiczeń TRE. Na sesji będzie czas i przestrzeń na głębszy oddech, praktykowanie uważności na ciało, jego potrzeby i mocne strony, na przyjrzenie się jak działa ugruntowanie. Zakończymy sesję dłuższą relaksacją z wizualizacją.

Po przerwie pozwolimy sobie ponownie skierować uwagę do wewnątrz, korzystając z praktyki Uważności i rozwijając tzw. poczucie czucia, czyli Felt Sense. Przywrócimy wrażenie ugruntowania oraz głębokiej obecności w „tu i teraz” i nauczymy się, jak szybko i skutecznie zdystansować się od presji pędzącego wokół nas świata.

Rozwiniemy w ten sposób umiejętność dostrzegania procesów zachodzących w ciele, identyfikowania obecnych w nim napięć czy emocji oraz budowania pełnej dla nich akceptacji. Tę zdolność wykorzystamy następnie podczas praktyki Powięziowej Jogi Yin, otwierając się w pełni na doświadczenie ogromnej wolności, wewnętrznej przestrzeni i miękkości – całkowitej swobody w byciu w pełni po prostu sobą. A po kończącej sesję relaksacji, otworzymy wspólną przestrzeń na dzielenie się wrażeniami, zadawanie pytań czy pełne ciepła i uważności wspólne bycie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 

 

KILKA SŁÓW O TECHNIKACH:

TRE

TRE to rewolucyjna metoda radzenia sobie ze stresem codziennym oraz minimalizowania szkodliwych i bolesnych skutków przebytych urazów i traum. TRE – ang. Tension and Trauma Releasing Exercises, pol. Ćwiczenia uwalniające napięcia i urazy.

Wpływa pozytywnie na pracę całego organizmu, wzmacnia układ immunologiczny, przywraca elastyczność, sprawność i żywotność całego ciała.

TRE daje konkretne wymierne efekty. Dotyka fizycznego wymiaru traumy. Naprawia rozregulowany układ nerwowy i pomaga ludziom wrócić do stanu równowagi, czyli myśleć, czuć i przeżywać swoje doświadczenia bez trudnych i bolesnych obciążeń.

Dzieje się to dzięki wibracjom, które uruchamiamy poprzez specjalnie dobrany zestaw ćwiczeń. Wibracje działają na mięśnie i powięzi, rozluźniając je głęboko i przywracając ich naturalne moce. Ciało uczy się wygaszać stare niedokończone historie sytuacji trudnych, które zadziały się w przeszłości. Uczy się też odporności na stres i regulowania stresu na bieżąco.

Więcej info na stronie: www.ekspresja-ciala.pl .

POWIĘZIOWA JOGA YIN

YIN JOGA to praktyka, podczas której na wszystko jest czas. Każdemu ruchowi nadaje się własne tempo, bez pośpiechu czy napięcia. W każdej pozycji szukamy własnego, niepowtarzalnego kształtu i liczy się tylko to, czy jest nam wygodnie i czy czujemy, że nasze ciało rozluźnia się, a myśli uspakajają...

Ta delikatność, szacunek i troska o samego siebie zapewniają z kolei idealne warunki do uwolnienia się od wszelkich napięć (tych małych, świeżych, jak i tych głębszych, będących już z nami od jakiegoś czasu), od stresu, chronicznego bólu, poczucia ograniczenia czy przytłoczenia. Zaczynamy odzyskiwać się lekkość, przestrzeń i poczucie wolności.

Yin Joga jest również silnie osadzona w filozofii taoistycznej oraz medycynie chińskiej, co sprawia, że dzięki praktyce czerpiemy dodatkowo głębokie korzyści zdrowotne, pracując na liniach meridianów, odżywiając i wzmacniając nasze organy wewnętrzne.

Na Klasyczną Yin Jogę składa się ponad dwadzieścia asan (wykonywanych w większości w pozycji siedzącej i leżącej), w których pozostajemy od kilku do kilkunastu minut, nie angażując do pracy mięśni i pozwalając oddechowi pozostawać swobodnym i głębokim.

Aby osiągnięcie wspomnianych efektów było łatwiejsze, korzystamy z dowolnej liczbę pomocy - koców, wałków itd., stawiając komfort na pierwszym miejscu. Pracujemy zatem zawsze w kierunku swojej granicy, a nie zmagamy się z nią.

Tworzymy przestrzeń na pełne wsłuchiwanie się w potrzeby swojego ciała, w  to, czego ono pragnie.

Wszystko w duchu reguły: „Nic nie musisz, możesz tylko chcieć”, podążania za uczuciem przyjemności i dawania sobie na wszystko czasu.

POWIĘZIOWA JOGA YIN to natomiast połączenie Klasycznej Jogi Yin z elementami Chi Kung, Ruchu Spontanicznego, Uwalniania Powięziowego (automasażu piłeczkami tenisowymi) oraz praktyki Uważności.

Ten poszerzony wachlarz narzędzi pozwala tym samym dotrzeć do jeszcze głębszych warstw struktury i uwolnić się nawet od dawno skumulowanych traum. Praktyka staję niczym głęboko rozluźniający, „rozbrajający” ciało masaż, który wykonujemy sami na sobie.

 

 

PLAN WARSZTATU:

Część I „Budowanie zaufania do ciała i poddawanie się jego głosowi” – g.10:00-14:00

  • Powitanie, zapoznanie z uczestnikami oraz omówienie przebiegu warsztatu + Taniec Ekspresyjny kierujący uwagę z powrotem ku ciału
  • Swobodna ekspresja poprzez taniec – Taniec 4 Żywiołów
  • TRE (Tension and Trauma Releasing Exercises) – wprowadzenie teoretyczne oraz praktyka

Przerwa na lunch – g.14:00-15:30

Część II „Rozwijanie uważności i świadome kierowanie procesem rozpuszczania napięć w ciele” – g.15:30-19:00

  • Praktyka uważności - rozwijanie stanu świadomej i ugruntowanej obecności oraz poczucia czucia („felt sense”)
  • Powięziowa Joga Yin – wprowadzenie teoretyczne i sesja prowadzona
  • Podsumowanie warsztatu, pytania, wrażenia

 

GDZIE:

Centrum Joga, ul Bracka 22 lok.12 (kod:1212)

(duża sala)

ZAPISY:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt:

ALA kom. 501 866 335

KASIA kom. 608 332 319

UWAGA! Limit miejsc – 14

KOSZT:

250 PLN/cały warsztat

Miejsce rezerwuje wyłącznie wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 150 PLN.

Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatu. W tej sytuacji wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone.

PROWADZENIE:

Alicja Zieńko (fb: TRE Warszawa Alicja Zieńko)

Jestem certyfikowanym Providerem TRE, stopnia I i II. Metody TRE uczyłam się w latach 2011-12 na szkoleniu zorganizowanym przez Centrum Pracy z Ciałem w Koszalinie (dawniej: Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej). Warsztaty TRE odbyłam pod okiem twórcy metody, dra Davida Berceli’ego oraz psychoterapeuty Heinera Steckel’a z Niemiec i we wsparciu psychoterapeuty Michaela Nissena z Danii (specjalizujący się w pracy z osobami chorymi na SM i Chorobę Parkinsona).

Pracuję z grupami i indywidualnie pod superwizją polskich nauczycielek metody TRE oraz na warsztatach z nauczycielami zagranicznymi, w tym. Chris Balsley, dr Melanie Salmon (badania nad skutecznością TRE w pracy z dziećmi i młodzieżą).

Prowadzę sesje TRE w Warszawie. Chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc warsztaty również w innych miastach.

Z wykształcenia jestem pedagożką, trenerką rozwoju osobistego, arteterapeutką, malarką Vedic Art. Ukończyłam m.in. Wydział Pedagogiczny na UW, Szkołę Trenerów Umiejętności Psycho-społecznych „Metrum”, Akademię Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych w Krakowie, liczne Treningi Interpersonalne i Twórcze.

Interesuję się pracą z ciałem i ekspresją twórczą.

Prywatnie jestem aktywną mamą dwóch córek: 16-letniej Eweliny 3-letniej Gabrysi. Uwielbiam ruch na świeżym powietrzu. W wolnych chwilach słucham muzyki, tańczę i rysuję.

Kasia Guraj (fb: ChillYin Yoga)

Z wykształcenia psycholog, z pasji – nauczycielka jogi i pasjonatka różnych form pracy z ciałem. Swoją przygodę z jogą zaczęła już w wieku lat 15, a od tego czasu jej fascynacja możliwościami naszego ciała oraz sposobami pogłębiania z nim kontaktu stawała się tylko coraz większa. Ukończyła szkolenie nauczycielskie z zakresu Yin Yogi pod okiem Biffa Mithoefera, szkolenie z zakresu metody TRE® Level II pod okiem dra Davida Berceli’ego oraz kurs masażu klasycznego i relaksacyjnego w szkole „Animusz”. Szkoliła się również pod okiem znakomitego fizjoterapeuty – Wojciecha Cackowskiego na warsztatach „Anatomy Trains – Level I i II”. Obecnie jest w trakcie szkolenia z Yin Fascial Yogi (300 RYT) u Bety Lisboy i Simona Caldera.

Bezustannie poszukuje nowych sposobów na odkrywanie związku ciała z umysłem, zbierając doświadczenia m.in. poprzez metodę Feldenkraisa, slackline, masaż tajski, taniec spontaniczny czy najbliższe jej ostatnio Focusing oraz pracę z esencjami w ujęciu Diamond Logos. Regularnie uczestniczy w licznych warsztatach (m.in. z dr Melanie Salmon, dr Clausem Springborgiem oraz Emmetem Louisem) i festiwalach w kraju i zagranicą.

Na co dzień prowadzi natomiast zajęcia regularne oraz kursy Klasycznej i Powięziowej Jogi Yin, dzieli się swoją wiedzą o praktyce jogi od strony teoretycznej i praktycznej na Uniwersytecie Otwartym UW, a także uczestniczy aktywnie w tworzeniu międzynarodowego festiwalu ruchu - Move Copenhagen (DK). Urozmaicając sobie czasem pracę „fizyczną” tłumaczeniem książek i organizowaniem warsztatów z inspirującymi ją nauczycielami.

W wolnych chwilach uwielbia chłonąć życie wszystkimi zmysłami. Kocha gotować i degustować, przebywać w naturze - najchętniej boso, włóczyć się, gdziekolwiek nogi ją poniosą, i odkrywać wciąż na nowo nawet dobrze jej znane miejsca.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!