Mindfulness dla Zdrowia

Specjalny kurs mindfulness! Tylko na zapisy!

W niedziele 17:15-19:45 od 4 lutego 2018

Spotkanie zerowe 28 stycznia 2018

 

 

Kiedy cierpimy z powodu nieustającego bólu, choroby, chronicznego zmęczenia, czy innej dolegliwości wpływającej na nasze zdrowie, często czujemy, że zmienia się całe nasze życie. Zmagając się z bólem i chorobą tracimy radość życia, pogrążamy się w smutku, złości, goryczy. Poświęcamy wiele czasu i energii na walkę z nimi, czasem bezskutecznie, czasem na chwilę czując się lepiej, by ponownie odkryć, że życie przestało być satysfakcjonujące. Pragniemy dla siebie czegoś innego ale nie bardzo wiemy, jak to osiągnąć.8 – tygodniowy kurs uważności – Uważność (Mindfulness) dla Zdrowia skierowany jest do osób, które zmagając się z chorobą chciałyby poprawić jakość swojego życia i odczuwać w nim więcej radości i satysfakcji. Został zaprogramowany tak, by jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby takich osób uwzględniając ich sytuację zdrowotną i życiową.W trakcie kursu uczestnicy nabywają nowe umiejętności oraz wiedzę na temat tego jak:
• radzić sobie z bólem, cierpieniem, zmęczeniem
• żyć bieżącą chwilą i odnajdywać w niej przestrzeń na wybór
• zyskiwać większą świadomość siebie, swojego ciała i oddechu
• pozostawać aktywnym fizycznie z respektowaniem granic swojego ciała poprzez łagodną praktykę uważnego ruchu i relaksacji
• praktykować uważność i życzliwość wobec siebie oraz innych

 Zajęcia mają charakter praktyczny i odbywają się co tydzień przez 8 tygodni. Każda sesja trwa od 2,5 do 3 godzin. Uczestenicy otrzymują wiedzę merytoryczną oraz sami praktykują. Zajęcia odbywają się w grupie do 10 osób. Nie stanowią terapii ani psychoterapii, chociaż są przestrzenią wymiany doświadczenia pomiędzy uczestnikami. Podczas każdych zajęć przewidziana jest 15 minutowa przerwa a wszelkie aktywności są naprzemienne. Uczestnicy siedzą na krzesłach lub poduszkach medytacyjnych w zależności od własnych preferencji. W trakcie kursu pojawia się także praktyka w pozycji leżącej (na plecach) oraz uważnego ruchu (bardzo łagodna i którą każdy wykonuje w granicach własnych możliwości). Istotną częścią kursu jest codzienna praktyka wykonywana w domu - około 30 minut każdego dnia.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kursie Mindfulness dla Zdrowia przyjdź na spotkanie zerowe - które odbywa się przed każdym kursem, jest darmowe i daje możliwość rozmowy z nauczycielem, rozwiania ewentualnych wątplwiości a także sprawdzenia, czy kurs i jego forma są dla Ciebie odpowiednie. Tutaj informacja o spotkaniu zerowym:https://www.facebook.com/events/2070102153219511/Jeśli chcesz dowiedzieć się, co uczestnicy naszych kursów z nich wynoszą i jak o nich mówią zajrzyj a stronę Breathworks UK
http://www.breathworks-mindfulness.org.uk/ SPOTKANIA:
Spotykamy się w każdą niedzielę od 04.02.2018 do 25.03.2018 o godzinie 17:15 w Centrum Jogi. Zajęcia trwają 2,5 godziny z przerwą na herbatęZAPISY:
Odbywają się drogą mailową poprzez wypełnienie formularza:
https://goo.gl/forms/RYAnJ7joMa1aFVnQ2
Po jego otrzymaniu skontaktujemy się z Tobą telefonicznie by upewnić się, ze kurs odpowie na Twoje potrzeby i odpowiedzieć na ewentualne pytania związane z kursem i jeśli podtrzymasz zainteresowanie poprosimy Cię o wpłacenie zaliczki w wysokości 300 zł, to gwarantuje Ci miejsce na kursie. Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.KOSZTY:
Pełen koszt kursu to 1100 zł
W tym bezzwrotna zaliczka podczas zapisu – 300 zł
Płatność można uiścić jednorazowo lub w ratach: zaliczka podczas zapisu, pozostała kwota do 1 dnia kursu.
- 10 % dla studentów, osób po 65. Roku życia oraz przy zapisie do 31.12.2017 :-)

 

O prowadzących:

centrum joga mindfulness sara ślubowska

 

 

SARA ŚLUBOWSKA - absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją w prowadzeniu treningów i warsztatów. Certyfikowana trenerka Mindfulness w podejściu Breathworks. Kurs trenerski kończyła w Londynie, prowadziła kursy Mindfulness w Stresie i Mindfulness dla Zdrowia skierowany do osób żyjących z bólem lub problemami zdrowotnymi. Czerpiąc z wielu nurtów i nauczycieli, pasjonuje się wpływem medytacji na poczucie szczęścia i zdrowie ludzi. Członek Polskiego Towarzystwa Mindfulness.

 

 

centrum joga mindfulness monika wądołowska

 

MONIKA WĄDOŁOWSKA - Psycholog, trener grupowy oraz trener uważności, założycielka Przestrzeni Mindfulness. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, studium Trenerów grupowych Laboratorium Psychoeduakcji, ukończyła kurs nauczycielski Mindfulness w Brethworks, Manchester, UK. Prowadzi warsztaty oraz kursy uważności – Mindfulness w Stresie oraz Mindfulness dla Zdrowia w języku polskim oraz angielskim. W swojej praktyce psychologicznej skupia się na pracy z osobami w kryzysie emocjonalnym, zmagającymi się z tematem zmiany, choroby i pragnących lepiej poznać siebie poprzez techniki uważności i które pragną nawiązać bardziej życzliwą relację z samym sobą. Współpracowała m.in. z Instytutem Psychologii Zdrowia w Warszawie, Mindfulness Association, Orange oraz Centrum Inicjatyw Międzykulturowych. Związana z KN Mindfulness SWPS.Członek Polskiego Towarzystwa Mindfulness.