BĄDŹ JAK WODA - kurs Powięziowej Jogi Yin

TYLKO NA ZAPISY!

 

POWIĘZIOWA YIN JOGA – kurs zamknięty

KURS „BĄDŹ JAK WODA, czyli przywracanie pełnej swobody w ciele z pomocą Powięziowej Yin Jogi”

(https://www.facebook.com/events/425265847895418/)  

 

TERMIN:            9.05-27.06 (ŚRODY w godz.18:30-20:00)

Cykl zajęć „BĄDŹ JAK WODA” to seria 8 spotkań zapoznających głębiej z POWIĘZIOWĄ JOGĄ YIN (Yin Fascial Yoga) – praktyką łączącą Klasyczną Yin Jogę z elementami Qi Gongu, Ruchem Spontanicznym, Uwalnianiem Powięziowym (automasażem piłeczkami tenisowymi) oraz praktyką Uważności, a także z ideą powięziowych Taśm Anatomicznych i ich wpływu na poczucie swobody w ciele oraz prawidłową postawę.

Charakter zajęć, m.in. dzięki wstępnemu rozgrzaniu struktury oraz zastosowaniu punktowego nacisku z zewnątrz, pozwoli dotrzeć nawet do głębszych warstw napięć, uwolnić się od dawno skumulowanych traum czy chronicznych bólów oraz uczynić praktykę jeszcze efektywniejszą. Umożliwi również skuteczne radzenie sobie zarówno z urazami fizycznymi, jak i emocjonalnymi.

Sesje te można będzie wręcz porównać do głęboko rozluźniającego, „rozbrajającego” ciało masażu, który wykonujemy sami na sobie.

Poszczególne zajęcia poświęcone będą pracy nad kolejnymi  elementami naszej struktury powięziowej. Rozpoczniemy od zapoznania się z tą strukturą, od nauki jej wyczuwania, następnie przechodząc do pracy na jej elementach funkcjonalnych tzw. taśmach anatomicznych, by na koniec skupić się na uwalnianiu tzw. pasm porzecznych, które to silnie związane są z doświadczanymi przez nas emocjami oraz ze zlokalizowanymi w tym obszarze czakrami.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 

UWAGA! Cykl zajęć stanowić będzie całość. Udział w pojedynczych sesjach możliwy będzie tylko w przypadku wolnych miejsc.

Na zajęciach będą potrzebne 2 piłeczki tenisowe/do lacrosse/do masażu (twarde, bez wypustek).

 

KIEDY:

Cykl 8 spotkań - od 9.V do 27.VI 2018 r.

ŚRODY w godz.18:30-20:00

 

Tematy poszczególnych sesji:

Zajęcia 1 (9.05). Gruntowanie i budowanie świadomości tkanki łącznej

Zajęcia 2 (16.05). Wolność od przymusu. Wyciszanie trybu „walki i ucieczki”.

Zajęcia 3 (23.05). Taśma powierzchowna przednia

Zajęcia 4 (30.05). Taśmy boczne

Zajęcia 5 (6.06). Taśma spiralna

Zajęcia 6 (13.06). Taśma powierzchowna tylna

Zajęcia 7 (20.06). Taśmy kończyn górnych

Zajęcia 8 (27.06). Uwalnianie poprzecznych pasm powięziowych

 

GDZIE:

Centrum Joga, ul Bracka 22 lok.12 (kod:1212)

(mała sala)

 

ZAPISY:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kom. 608 332 319

UWAGA! Limit miejsc – 12

 

KOSZT:

250 PLN/cały kurs (8 sesji)

35 PLN/pojedyncza sesja (w przypadku wolnych miejsc)

Wpłaty podlegają zwrotowi wyłącznie, gdy na zwolnione miejsce zgłosi się kolejna osoba.

Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatu. W tej sytuacji wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone.

 

PROWADZENIE:

Kasia Guraj (fb: ChillYin Yoga)

Z wykształcenia psycholog, z pasji – joginka i pasjonatka różnych form pracy z ciałem. Swoją przygodę z jogą zaczęła od jogi Iyengara już w wieku lat 15. Od tego czasu jej fascynacja możliwościami naszego ciała oraz sposobami pogłębiania z nim kontaktu stawała się coraz większa i doprowadziła m.in. do ukończenia szkolenia nauczycielskiego z zakresu Yin Yogi pod okiem Biffa Mithoefera, szkolenia z zakresu metody TRE® Level II oraz kursu masażu klasycznego i relaksacyjnego. Obecnie jest w trakcie szkolenia z Yin Fascial Yogi (300 RYT) pod okiem Bety Lisboy i Simona Caldera.

Na co dzień eksperymentuje również m.in. z metodą Feldenkraisa, AcroYogą, Aerial Yogą czy slackline, uczestniczy w licznych warsztatach i festiwalach ruchowych w kraju i zagranicą. Prowadzi także zajęcia o świadomości ciała w kontekście radzenia sobie ze stresem oraz jodze od strony teoretycznej i praktycznej wcześniej na Wydziale Psychologii UW, a obecnie Uniwersytecie Otwartym UW. 
Najwięcej inspiracji czerpie ze świata badań nad powięzią oraz idei Taśm Anatomicznych Thomasa W. Myers, szkoląc się m.in. pod okiem znakomitego fizjoterapeuty – Wojciecha Cackowskiego, również jogina z zamiłowania, na warsztatach „Anatomy Trains – Level I i II”.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!