BĄDŹ JAK WODA kurs dla zaawansowanych

Tylko na ZAPISY!

„BĄDŹ JAK WODA vol.2” – seria warsztatów Powięziowej Jogi Yin dla zaawansowanych

(https://www.facebook.com/events/151477982235061/)

 

TERMIN: 

PONIEDZIAŁKI – od 12.03. do 28.05.2018 r.

w godz.18:00-20:00

Kurs podstawowy „BĄDŹ JAK WODA” był okazją do wejścia w świat POWIĘZIOWEJ JOGI YIN oraz idei powięziowych TAŚM ANATOMICZNYCH. Podczas kursu DLA ZAAWANSOWANYCH zaproszę Was natomiast do dalszej podróży w kierunku przywracania pełnej swobody w ciele i wspólnej eksploracji, co jeszcze (i jak) jest możliwe. Będzie to też znakomite przygotowanie do planowania swojej praktyki indywidualnej.

Cykl będzie miał formę 6 dwugodzinnych warsztatów, podzielonych na 3 bloki – przywracanie równowagi przód-tył, zmniejszanie asymetrii w ciele i zwiększanie swobody w górnej części struktury.  

W trakcie każdego z warsztatów przypomnimy sobie przebieg omawianych taśm i zwrócimy uwagę na ich zależności z pozostałymi meridianami mięśniowo-powięziowymi, czyli to, jak mogą wzajemnie wzmacniać i utrwalać obecne wzorce zaburzeń i napięć.

Następnie przechodzić będziemy do omawiania pozycji, które pomagają w uwalnianiu ograniczeń z danej taśmy, możliwych wariantów tych asan oraz do użytecznych elementów automasażu, będziemy eksplorować, co jeszcze jest możliwe, a na koniec zawsze przekładać będziemy teorię na praktykę podczas około godzinnej sesji prowadzonej.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAM po jeszcze większą dawkę cudownego, jogowego roztapiania i jeszcze głębsze zrozumienie swojego ciała!

 

 

DLA KOGO? Do udziału w warsztatach zapraszam osoby, które:

  • uczestniczyły już w kursie podstawowym (lub właśnie biorą w nim udział),
  • znają podstawowe założenia pracy w Yin Jodze lub Powięziowej Jodze Yin oraz najczęściej wykorzystywane pozycje,
  • orientują się przynajmniej ogólnie w temacie powięzi oraz taśm anatomicznych (czym są i jak przebiegają).

Kurs NIE jest odpowiedni dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z (Powięziową) Yin Jogą, ani osób całkowicie początkujących.

W przypadku wątpliwości, czy kurs jest dla Ciebie właściwy, proszę o kontakt

 

UWAGA!

Pierwszeństwo udziału w zajęciach będą miały osoby zapisujące się na komplet warsztatów lub na poszczególne bloki.

Uczestnictwo w pojedynczych sesjach możliwe tylko w przypadku wolnych miejsc.

!Na zajęciach niezbędne będą 2 piłeczki tenisowe oraz zapasowa skarpeta!

 

KIEDY:

Cykl 6 spotkań – 12.III. – 28.V.2018 r.

PONIEDZIAŁKI w godz.18:00-20:00

 

Moduły i tematy poszczególnych sesji:

BLOK I - Równowaga przód-tył:

WARSZTAT 1 (12.III.) – Taśma Powierzchowna Tylna

WARSZTAT 2 (19.III.) – Taśma Powierzchowna Przednia

BLOK II - Zmniejszanie asymetrii w ciele:

WARSZTAT 3 (9.IV.) – Taśmy Boczne

WARSZTAT 4 (16.IV.) – Taśma Spiralna

BLOK III - Swoboda górnej części struktury:

WARSZTAT 5 (21.V.) – Taśmy Powierzchowne Kończyn Górnych

WARSZTAT 6 (28.V.) – Taśmy Głębokie Kończyn Górnych

 

GDZIE:

Centrum Joga, ul Bracka 22 lok.12 (kod:1212)

(mała sala)

 

ZAPISY:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kom. 608 332 319

UWAGA! Limit miejsc – 12

 

KOSZT:

Cały kurs (6 warsztatów):

360 PLN

Pojedynczy blok (2 warsztaty):

140 PLN

Pojedynczy warsztat:

80 PLN (w przypadku wolnych miejsc)

 

Wpłaty podlegają zwrotowi wyłącznie, gdy na zwolnione miejsce zgłosi się kolejna osoba.

Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatu. W tej sytuacji wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone.

 

PROWADZENIE:

Kasia Guraj (fb: ChillYin Yoga)

Z wykształcenia psycholog, z pasji – joginka i pasjonatka różnych form pracy z ciałem. Swoją przygodę z jogą zaczęła od jogi Iyengara już w wieku lat 15. Od tego czasu jej fascynacja możliwościami naszego ciała oraz sposobami pogłębiania z nim kontaktu stawała się coraz większa i doprowadziła m.in. do ukończenia szkolenia nauczycielskiego z zakresu Yin Yogi pod okiem Biffa Mithoefera, szkolenia z zakresu metody TRE® Level II oraz kursu masażu klasycznego i relaksacyjnego. Obecnie jest w trakcie szkolenia z Yin Fascial Yogi (300 RYT) pod okiem Bety Lisboy i Simona Caldera.

Na co dzień eksperymentuje również m.in. z metodą Feldenkraisa, AcroYogą, Aerial Yogą czy slackline, uczestniczy w licznych warsztatach i festiwalach ruchowych w kraju i zagranicą. Prowadzi także zajęcia o świadomości ciała w kontekście radzenia sobie ze stresem oraz jodze od strony teoretycznej i praktycznej na wcześniej na Wydziale Psychologii UW, a obecnie Uniwersytecie Otwartym UW. 
Najwięcej inspiracji czerpie ze świata badań nad powięzią oraz idei Taśm Anatomicznych Thomasa W. Myers, szkoląc się m.in. pod okiem znakomitego fizjoterapeuty – Wojciecha Cackowskiego, również jogina z zamiłowania, na warsztatach „Anatomy Trains – Level I i II”.

 „Odkąd pamiętam, joga zawsze sprawiała mi wielką przyjemność, przynosiła ogromną radość. Nawet, gdy pozycja budziła w głowie chaos, to obserwacja do czego zdolne jest moje ciało, jak poddawanie się asanie jeszcze głębiej, znajdywanie własnej formy pozwala ten chaos coraz skuteczniej uspokajać, powodowała, że miłość do jogi tylko przybierała na sile. Jednak tym, co chyba najbardziej sprawia, że nie wyobrażam sobie życia bez niej, to fakt, że po prostu przywraca mi ona samą siebie. Nawet, gdy wokół mnie pojawiają się różne zawirowania, podczas praktyki odzyskuję radość, lekkość i zdrowy dystans do otaczającego mnie świata.”

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!