Anatomia Jogi "Bezpieczeństwo kolan w praktyce asan"

Temat: BEZPIECZEŃSTWO KOLAN W PRAKTYCE ASAN
Miasto: Warszawa
Miejsce: Centrum Joga ul. Bracka 22, 2 piętro , Warszawa
Data: 27-01-2018
Inwestycja: 150 zł
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt z organizatorem: Gosia Kobus-Kwiatkowska

Najnowszy warsztat Anatomia Jogi "Bezpieczeństwo kolan w praktyce asan" zawiera mnóstwo praktycznych porad jak dbać o stawy kolanowe i samodzielnie uwalniać je od napięć. Jeśli odczuwasz dyskomfort lub ból kolan lub chcesz dowiedzieć się jak tego uniknąć, ten warsztat jest dla Ciebie! Zapraszam zarówno uczniów jak i nauczycieli jogi.

Na warsztacie: 

zapoznasz się z budową anatomiczną stawów kolanowych
dowiesz się jakie funkcje pełnią poszczególne struktury anatomiczne stawów kolanowych i jakie ma to przełożenie na pracę w asanach
poznasz powiązania łańcucha kinematycznego biodra-kolana-kostki
dowiesz się jak pracować ze stawami kolanowymi, aby uniknąć kontuzji : przeprosty, problemy z łąkotkami, przyparcie rzepki
poznasz sposoby na zwiększenie ruchomości w stawach biodrowych dzięki czemu odciążysz swoje kolana
Na warsztaty każdy z uczestników proszony jest o zabranie ze sobą małej piłeczki kauczukowej lub piłki tenisowej. Będzie ona potrzebna w celu nauki automobilizacji w obrębie nóg i bioder.

Warsztat prowadzony jest przy pomocy modeli kostnych, co pozwoli uczestnikom warsztatów jeszcze lepiej zrozumieć poruszane zagadnienia. 

PLAN WYDARZENIA:
11:00 - 12:45 część teoretyczno - praktyczna
12:45 - 13:00 przerwa
13:00 - 14:00 sesja asan otwierających biodra i rozluźniająca kolana oraz techniki mobilizacji 
NA WARSZTATY OBOWIĄZUJĄ ZAPISY ;)

Zachęcam do kontaktu mailowego : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.