5 TATTVAS - Sztuka Opanowania Pięciu Elementów

JAKO  PODSTAWA  ZRÓWNOWAŻONEGO  I  HARMONIJNEGO  ŻYCIA

CYKL 5 WARSZTATÓW WEEKENDOWYCH OD 10 LUTEGO DO 17 CZERWCA 2018.

Ten rok 2018 rozpoczął się ciekawym zjawiskiem, które nazywa się "Super Blue Blood Moon" (druga pełnia w miesiącu, na najbliższym Ziemi punkcie orbity i z pełnym zaćmieniem) i jest to bardzo rzadkie wydarzenie astralne. Ostatni raz zdarzyło się 150 lat temu. To okazja, aby uaktywnić wrodzoną siłę, miłość i dobrobyt, oraz podjąć jakieś długofalowe działania na rzecz wzmocnienia w sobie i w swoim życiu tego, na czym naprawdę nam zależy i co dla nas jest głęboko istotne. A w szczególności postanowić nie dokładać już swojej energii i cennego czasu do tego, co ważne nie jest.

 

Wiele osób jednak – słysząc taką zachętę – czuje pomieszanie nadmiaru informacji w sobie i myśli, że nie potrafi jednoznacznie rozróżniać, wybierać i … pozostać przy swoich wyborach w zdyscyplinowany sposób. Istotne tu bowiem jest zrozumienie praw rządzących materialnym planem, w którym funkcjonuje nasze ciało, ale też umysł i psychika. Materia może być gęsta i widoczna lub subtelna i niewidzialna, lecz zawsze podlega prawom PIĘCIU ŻYWIOŁÓW: ZIEMI – WODY – OGNIA – POWIETRZA – ETERU – które w Wedach nazywane są TATTVAS.

 

Z myślą o potrzebie poznania tych praw – zapraszam do doświadczenia oparcia i balansu w jakim może istnieć nasza duchowa natura, wspartego zrozumieniem dzięki jogicznej wiedzy i zasilonego energią podjętej decyzji wytrwałości działań – NA OKRES 5 MIESIĘCY.  

 

Ten ostatni element także ma znaczenie: w obecnych czasach większość ludzi chce mocny i trwały efekt osiągać szybko, tanio i bez wysiłku. Do tego przyzwyczaja nas codzienna, wszechobecna konsumpcja. Ale z jogą rzecz ma się inaczej: wejdź na ścieżkę i rozpocznij, a potem utrzymaj – tempo, energię, poziom, itd. Ogromną część dyscypliny jogi można sprowadzić do równowagi 5 elementów. I niech to one będą naszą bazą wyjścia i podstawowym fundamentem do budowania siebie i swojego życia w zbalansowany  i zintegrowany sposób.

 

Zadajmy sobie 5 ISTOTNYCH PYTAŃ i poszukajmy w sobie odpowiedzi.

 

Wykorzystamy w tym starożytne nauki i technologię Jogi Kundalini o wysokiej mocy, i przekujemy je tak, by wyniosły nas na wyższy poziom naszego życia, abyśmy nie tracąc czasu na dramatyzowanie i zagubienie, mogli żyć najpiękniejszym i najjaśniejszym z naszych żyć.

 

 

 

SOBOTA, godz: 17.30-21.00.– wprowadzenie do tematu: teoria i praktyka – CENTRUM JOGA, ul.Bracka 22/12, Warszawa, koszt: 120 pln – szczegółowy program do każdego warsztatu.

NIEDZIELA, godz: 11.00-16.00.– teoria i praktyka w rozwinięciu i głębokim doświadczeniu wybranych przez uczestników zagadnień, oraz zadanie domowe na miesiąc - STUDIO 2 WAWER, Warszawa, koszt: 160 pln – szczegółowy program do każdego warsztatu.

Koszt za 2 dni: 250 pln / lub 1000 pln płatne z góry za cały cykl.

- - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Każdy warsztat weekendowy jest całością samą w sobie, i można uczestniczyć wybiórczo, lecz decyzja o uczestniczeniu w cyklu staje się procesem budzenia świadomości w poszczególnych sferach życia, co określamy budzeniem potencjału energii kundalini.

ProwadziAgnieszka Hari Kartar

METODY PRACY: Kundalini joga kriya i medytacja – techniki oddechowe i ćwiczenia dla ciała i umysłu; Ajurweda – wskazówki dla zrównoważenia stylu życia, snu, zmysłów i diety; Karam Kriya – metoda konsultingowa prowadząca do zakończenia rozpoczętych sekwencji wydarzeń, opierająca się na liczbach; Nada joga – metoda pracy z dźwiękiem na wzorcach podświadomości. Mantra.

10-11.02. - ŻYWIOŁ ZIEMI - TEMAT WIODĄCY: Co to jest nałóg i co pomoże się od niego uwolnić?

Słowa kluczowe: Podstawa. Materia a Duch. Pył. Narodziny. Śmierć. Węch. Ród. Bezpieczeństwo. Rutyna. Nawyk. Ciężar. Inercja. Tajemnica. Magia. Uwięzienie. Lęk o byt. Przemoc. Gromadzenie i eliminacja. Impuls. Negocjacje.

Cyfry 1 (9).  Główne pytanie i wybór: CO? Złodziej energii: Chciwość, Zaborczość

 

10-11.03. – ŻYWIOŁ WODY - TEMAT WIODĄCY: Jak gospodarować energią: życiową, seksualną, twórczą?

Słowa kluczowe: Przepływ – energii, uczuć, emocji, pragnień i pieniędzy, obfitości. Shakti. Przyroda. Matka. Ja i Ty. Relacje. Dawanie i otrzymywanie. Przyciąganie. Orgazm. Seksualność. Smak. Zdrowie. Witalność. Wzrost. Kreatywność. Proces. Namiętność. Pasja. Pożądanie. Zazdrość. Wstyd. Zastój.

Cyfry 2 (8).  Główne pytanie i wybór: JAK?  Złodziej energii: Pożądanie, Żądza

 

21-22.04. – ŻYWIOŁ OGNIA - TEMAT WIODĄCY: Dlaczego przeżywamy złość, stres i zaburzenia jedzenia?

Słowa kluczowe: Radość. Świadomość. Percepcja. Widzenie. Wzrok. Kwestionowanie. Gniew. Agresja. Dominacja. Władza. Wartość. Rówieśnicy. Struktura. Kształt. Historia. Rozróżnianie i osąd. Kat, pomocnik i ofiara. Wulkan. Pożar. Płomień. Gorąco. Wypalenie. Trawienie – pożywienia, myśli i uczuć.

Cyfry 3 (7).  Główne pytanie i wybór: DLACZEGO? Złodziej energii: Złość, Wściekłość

 

19-20.05. – ŻYWIOŁ POWIETRZA - TEMAT WIODĄCY: Kiedy uzdrowisz rany miłości by zacząć żyć?

Słowa kluczowe: Dotyk. Żal. Zaufanie. Miłość. Wiara. Wybór. Oddech. Dotyk. Czucie sercem. My, zamiast Ja i Ty. Poświęcenie. Lęk przed otwarciem się. Panika. Bojaźń.

Cyfry 4 (6).  Główne pytanie i wybór: KIEDY? Złodziej energii: Przywiązanie i żal

 

16-17.06. – ŻYWIOŁ ETERU - TEMAT WIODĄCY: Kto jest Kim? Kto pyta i błądzi? Kim jestem?

Słowa kluczowe: Oczyszczanie. Słuch i mowa. Cisza i dźwięk. Słowo. Głos Boga. Muzyka sfer. 5 Zasad komunikacji. Zdolność wyrażania się. Mediacje. Jasnosłyszenie. Twórczość. Duma. Godność. Pycha. Ruch. Szaleństwo. Zaburzenia mentalne, psychiczne. Depresja. Fobia. Nauczyciel.

Cyfry 5 (10).  Główne pytanie i wybór: KTO? Złodziej energii: Próżność Ego. Duma.