Tkanka zaprasza na kwietniowy warsztat i cykl spotkań „Wielki Umysł, Wielkie Serce” oparty na metodzie Big Mind autorstwa Genpo Roshi. Warsztat będzie mieć miejsce w sobotę 6-go kwietnia w Centrum Joga (ul. Bracka 22 lok.12 II piętro – klatka za bramą po lewej) w godzinach 12:30 – 19:00 a zajęcia będą odbywać się również w Centrum Joga w godzinach 19:30 do 21:00 w piątki (12.04, 19.04, 26.04).

„Dzięki opracowanej przez Genpo Merzela praktyce Big Mind każdy z nas – bez względu na wiarę i wyznanie lub ich brak – może doświadczyć mądrości, wolności i radości przebudzonego umysłu. Wprawdzie zdolność do spontanicznego wypowiadania oświeconych myśli nie czyni nas jeszcze w pełni przebudzonymi, a mistrzowie życia ostrzegają, że nawet po głębokim doświadczeniu jedności wszystkiego wiele lat trzeba się uczyć, jak żyć i działać w zgodzie z tym doświadczeniem – to niewątpliwie praktyka Big Mind /Wielki Umysł/ buduje niezłomną wiarę w możliwość całkowitego przebudzenia i skraca drogę tym, którzy nie mogą uwierzyć, że „są u celu zanim jeszcze uczynią pierwszy krok”. To wielkie odkrycie – jeden z najbardziej znaczących zwiastunów rozpoczynającej się globalnej, ponadwyznaniowej, duchowej rewolucji”.
~ Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta.

OPIS WARSZTATU
Big Mind został opracowany przez amerykańskiego Mistrza Zen Genpo Roshi. Odkrywczość tej metody polega na połączeniu zachodniej metodologii Dialogu Głosów z filozofią i duchowością Wschodu.
Proces jest bardzo prosty i łatwy a przede wszystkim rzuca nowe światło na to, kim jesteśmy.

W codziennym życiu egzystujemy korzystając, z różnych głosów, ról i archetypów. Każdy z nich to odrębne „ja”, odrębna subosobowość – podczas warsztatu poprosimy, aby przemówiły. W pierwszej części warsztatu zbadamy dualny umysł i codzienne, ograniczone role takie jak Pchacz, Leń, Krytyk, Kontroler, Obrońca…
W drugiej części warsztaty dotrzemy do wymiarów naszej istoty, które są głębsze, niedualne, wymykają się opisowi i wychodzą poza nasze nawykowe wzorce funkcjonowania. Są to tzw. głosy niedualne m.in. Wielki Umysł, Wielkie Serce, Człowiek Oświecony czy Wielka Radość.

————————————————————————————–
CYKL ZAJĘĆ – NOWOŚĆ!
Regularne spotkania są przeznaczone dla osób, które brały wcześniej udział w jednym z warsztatów. Służyć będą:

– nauce integrowania wglądów i wykorzystywania metody w życiu codziennym, wprowadzania wniosków i umiejętności z warsztatu w życie,

– pracy z dodatkowymi głosami dualnymi, które będą wybierane przez uczestników w zależności od tego, jakie głosy są dla nich największym wyzwaniem na co dzień,

– głębszej pracy z głosami niedualnymi – będzie to okazja poznać inne głosy niedualne zwracające uwagę na różne aspekty przebudzonego funkcjonowania (jak np. Wielka Szczodrość),

– poświęceniu większej uwagi dotychczas poznanym głosom (w zależności od potrzeb uczestników).
————————————————————————————–

BADANIA NA TEMAT METODY BIG MIND
Według badań klinicznych opublikowanych przez Journal of Holistic Nursing w roku 2011, metoda ta powoduje istotne zmiany w subiektywnym doświadczeniu, które są zbieżne z doświadczeniami osób praktykujących długotrwałą, głęboką medytację. Warsztat pozwala zyskać ogląd struktury umysłu, większą świadomość ról i przeżywanych emocji, metodę transformowania sytuacji i wzorców zachowania, sposób na przekraczanie swoich ograniczeń i wreszcie doświadczenie najgłębszych, oświeconych pokładów naszej istoty.

KTO PROWADZI?
Prowadzącą jest Veronika Włodarczyk, stypendystka Społecznej Akademii Nauk w Łodzi na kierunku psychologia oraz dyplomowany coach, pracująca m.in. technikami coachingu transpersonalnego, czerpiąca inspiracje z Tantry i szamanizmu. Przez wiele lat praktykująca Zen, Hinduizm a obecnie tybetański Buddyzm Dzogczen; ma na swoim koncie między innymi odosobnienia Vipassany i podróże szamańskie. Warsztat prowadzi od kilku lat i została personalnie uprawniona do jego prowadzenia przez Genpo.

UCZESTNICTWO
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zapisu. Można zapisywać się za pomocą prywatnej wiadomości na Facebook, przez formularz na stronie Tkanki, telefonicznie lub mailowo (dane kontaktowe podane na dole). Wpłaty można przykazywać na numer konta:

14 1140 2004 0000 3402 7845 9076

tytułem „Big Mind”.

Potwierdzenie miejsca na warsztacie odbywa się poprzez wpłatę zaliczki w wysokości 50%. W wypadku niemożności uczestnictwa zaliczka podlega zwrotowi w pełnej kwocie do 3 dni przed terminem warsztatu. Jeżeli ktoś chce wziąć udział, ale nie pozwala mu na to jego sytuacja finansowa, to prosimy o skontaktowanie się z nami celem znalezienia innego rozwiązania.
W spotkaniach mogą brać udział osoby, które uczestniczyły w poprzednich edycjach warsztatu.

Na cały pakiet (warsztat + 3 spotkania) można zapisywać się do końca marca.

Link do wydarzenia na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/610157502730641/

CENY:
– Warsztat – 120 zł
– Spotkania – 50 zł / spotkanie
– Pakiet Spotkań – 120 zł (40 zł / za spotkanie)
– Pakiet Warsztat + Spotkania – 210 zł (czyli 90 zł za warsztat i 40 zł / spotkanie)

KONTAKT:
T: 788 775 633
Mail: tkankaeu@gmail.com
Strona internetowa: http://www.tkanka.eu

Zapraszamy Serdecznie!