DREAM MYSTERIES nocny warsztat nidry i świadomego śnienia

12 stycznia 2019 19:00 - 13 stycznia 2019 09:00 Bracka 22 lok.12 Warszawa

Oczywiście sen i śnienie można praktykować o każdej porze, ale najbliżej do nich jest … właśnie w nocy. Tak więc nocny warsztat powraca, już ostatni raz w tym roku! Będziemy zgłębiać tajemnice snów, śnienia praktykując joga nidrę – cudowną, prostą i subtelną technikę używaną przez joginów od tysięcy lat do osiągnięcia stanu głębokiego relaksu, do transformacji, uzdrawiania czy nawet realizacji marzeń.

W sobotnią noc będziemy sprawdzać i eksperymentować jak wykorzystać sen i śnienie, aby przetransformować życie na jawie. I będziemy dużo śnić, spać i medytować. A warsztat zakończymy pysznym, jogowym śniadaniem w niedzielę rano.

Nie ma znaczenia, czy praktykujesz już od dawna, czy dopiero zaczynasz. Nie jest konieczne wcześniejsze doświadczenie, ani znajomość technik jogi. Możesz zacząć w każdym momencie, w każdym miejscu. Praktyka joga nidry i świadomego śnienia odbywa się w wygodnej pozycji leżącej, ale jeśli to jest dla Ciebie niewygodne możesz również ćwiczyć na siedząco, na podłodze lub krześle.

>>> Czym jest joga nidra?

To niezwykle skuteczna praktyka, która wywodzi się jeszcze z tradycji tantrycznej. Jogini od tysięcy lat wykorzystują ją do wprowadzania się w stan głębokiego relaksu, uzdrawiania i wewnętrznej transformacji.

Jej sekret jest również bardzo prosty. W stanie głębokiego snu umysł jest niezwykle receptywny. Bardzo łatwo przyjmuje Twoje sugestie, dzięki czemu łatwiej i szybciej możesz pozbyć się negatywnych nawyków i wprowadzić w swoim życiu zmiany.

Jogini uważają, że przy pomocy joga nidry, umysł może dokonać wszystkiego. Uczyć się obcych języków, uzdrawiać, osiągać marzenia. To jest właśnie sekret ich niebywałych osiągnięć. Brzmi jak magia? Wypróbuj ją na sobie.

Na pewno każdy z nas może praktykować nidrę w celu systematycznego fizycznego, emocjonalnego i mentalnego rozluźnienia. Rozluźnione ciało i umysł pracują w swoim optymalnym trybie, dając Ci dostęp do pełni Twoich mocy. Prawdziwe, głębokie rozluźnienie jest kluczem do uzdrowienia i transformacji.

„Ludzie myślą, że się relaksują w fotelu z filiżanką herbaty, drinkiem lub papierosem, czytając gazetę lub oglądając telewizję. Ale to jedynie wytchnienie od bodźców dochodzących ze zmysłów. Przeprowadzone w 20-tym wieku badania nad snem udowodniły, że taki “relaks” praktycznie w ogóle nie usuwa stresu. Prawdziwy relaks jest doświadczeniem sięgającym dużo głębiej.” To joga nidra, stan dynamicznego snu – uważa Sri Swami Satyananda Saraswati, który jest autorem współczesnej metody Satyananda Yoga Nidra.

Joga nidra, stan głębokiego świadomego snu, może przynieść niespotykany spokój, wyciszenie i jasność umysłu. Ciało zdaje się spać, ale świadomość jest obudzona i działa na głębokim poziomie.

Praktyka joga nidry może być również skuteczna we wspomaganiu leczenia niektórych chorób i uzależnień, m.in. chronicznego bólu, depresji, nerwicy czy bezsenności. Jest skutecznym sposobem na poprawę ogólnego stanu zdrowia i osiągnięcie dobrostanu.

>>> Co możesz zyskać biorąc udział w warsztacie?

Osoby, które praktykują joga nidrę wskazują, że możliwe jest osiągnięcie głębokiego relaksu, kwantowa, super-szybka transformacja, uzdrawianie i ekspresowa realizacja marzeń. A świadome śnienie to idealne miejsce i czas, żeby zrealizować to wszystko, o czym marzymy na jawie.

>>> Co mówią o joga nidrze osoby, które już ją praktykują?

Powoli, z każdym wprowadzanym słowem, ciało zagłębia się w relaks; relaks tak intensywny, że aż można zasnąć. Odpoczywa każda cząstka, każda komórka ciała, nawet kości. Oddech spowalnia, myśli przestają szaleć. Następuje błogostan. / Agnieszka

Praktykuję nidrę od ponad roku. Oprócz głębokiego relaksu co w naszych czasach jest bezcenne polecam pracę z intencjami. To naprawdę działa. I pozwala mi uświadomić sobie, czego chcę, a na co jestem gotowa. Trzeci ważny aspekt, to rośnie we mnie umiejętność zapanowania nad chaosem myśli. Inną jest też praktyka samej a inną w grupie, z przewagą tej ostatniej. No i last but don’t least – nauczycielka pełna otwartości i pogody ducha. / Bożena

Uważam za niezwykłe, że po godzinie jogi nidra wstaję tak wypoczęta jakbym przespała kilka godzin. Cotygodniowa nidra jest więc dla mnie sposobem na odreagowanie stresów, które uzbierają się w międzyczasie. To czas na odpuszczenie sobie i innym tego, co mi nie pasuje. Dla mnie joga nidra jest jogą duszy. A Olga prowadzi każdą sesję w sposób doskonały. / Agnieszka

Początkowo głównie spałam, snem dającym poczucie doskonałego relaksu, a granica pomiędzy nim i jawą przebiegała o wiele bardziej płynnie niż podczas normalnego snu. Po kilku zajęciach zorientowałam się, że nigdy nie jest tak samo, każda sesja daje mi inne doznania, na zasadzie podróży w różne miejsca. Szybko pojawiła się też ta upragniona buddyjska pustka w umyśle, którą tak trudno jest uzyskać podczas siedzenia np. w zen, a z czasem przyszło też uczucie kompletnego wypoczynku dla ciała. Po sesjach mam poczucie całkowitej jedności, zarówno wewnętrznej jak i tej uniwersalnej, z otaczającym światem. / Aneta

>>> Informacje organizacyjne:

W nocy będziemy praktykować nidrę, świadome śnienie, medytację, ale również spać :), dlatego koniecznie przynieś ze sobą matę, karimatę lub dmuchany materac oraz śpiwór, aby móc się wygodnie położyć.

Zaczynamy w sobotę o godz. 19tej
kończymy w niedzielę po śniadaniu ok. godz. 9tej

Warsztat tylko na zapisy. Liczba miejsc ograniczona

Więcej informacji: Olga 603 08 04 56 / opietkiewicz@yahoo.com

>>> Cena:
120 Pln + 15 Pln składka na śniadanie przy zgłoszeniu i wpłacie zaliczki do 15 grudnia
po tej dacie 150 Pln + 15 składka na śniadanie