BĄDŹ JAK WODA – kurs Powięziowej Jogi Yin z Kasią Guraj

6 lutego 2019 18:30 - 13 kwietnia 2019 20:00

KURS „BĄDŹ JAK WODA, czyli przywracanie pełnej swobody w ciele z pomocą Powięziowej Yin Jogi” – kurs zamknięty

TERMIN: 6.02-3.04 (ŚRODY w godz.18:30-20:00)

Cykl zajęć „BĄDŹ JAK WODA” to seria 8 spotkań zapoznających głębiej z POWIĘZIOWĄ JOGĄ YIN (Yin Fascial Yoga) – praktyką łączącą Klasyczną Yin Jogę z elementami Qi Gongu, Ruchem Spontanicznym, Uwalnianiem Powięziowym (automasażem piłeczkami tenisowymi) oraz praktyką Uważności, a także z ideą powięziowych Taśm Anatomicznych i ich wpływu na poczucie swobody w ciele oraz prawidłową postawę.

Charakter zajęć, m.in. dzięki wstępnemu rozgrzaniu struktury oraz zastosowaniu punktowego nacisku z zewnątrz, pozwoli dotrzeć nawet do głębszych warstw napięć, uwolnić się od dawno skumulowanych traum czy chronicznych bólów oraz uczynić praktykę jeszcze efektywniejszą. Umożliwi również skuteczne radzenie sobie zarówno z urazami fizycznymi, jak i emocjonalnymi.

Sesje te można będzie wręcz porównać do głęboko rozluźniającego, „rozbrajającego” ciało masażu, który wykonujemy sami na sobie.

Poszczególne zajęcia poświęcone będą pracy nad kolejnymi elementami naszej struktury powięziowej. Rozpoczniemy od zapoznania się z tą strukturą, od nauki jej wyczuwania, następnie przechodząc do pracy na jej elementach funkcjonalnych tzw. taśmach anatomicznych, by na koniec skupić się na uwalnianiu tzw. pasm poprzecznych, które to silnie związane są z doświadczanymi przez nas emocjami oraz ze zlokalizowanymi w tym obszarze czakrami.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

UWAGA! Cykl zajęć stanowić będzie całość. Udział w pojedynczych sesjach możliwy będzie tylko w przypadku wolnych miejsc.

KIEDY:
Cykl 8 spotkań – od 6.II do 3.IV.2019 r.
ŚRODY w godz.18:30-20:00

Tematy poszczególnych sesji:
Zajęcia 1 (6.02). Gruntowanie i budowanie świadomości tkanki łącznej
Zajęcia 2 (13.02). Wolność od przymusu. Wyciszanie trybu „walki i ucieczki”.
Zajęcia 3 (20.02). Taśma powierzchowna przednia
Zajęcia 4 (27.02). Taśmy boczne
Zajęcia 5 (6.03). Taśma spiralna
Zajęcia 6 (20.03). Taśma powierzchowna tylna
Zajęcia 7 (27.03). Taśmy kończyn górnych
Zajęcia 8 (3.04). Uwalnianie poprzecznych pasm powięziowych

GDZIE:
Centrum Joga, ul Bracka 22 lok.12 (kod:1212)
(mała sala)

ZAPISY:
chillyinyoga@gmail.com
kom. 608 332 319
UWAGA! Limit miejsc – 12

KOSZT:
360 PLN/cały kurs (8 sesji) – w cenie kursu para piłeczek do automasażu
50 PLN/pojedyncza sesja (w przypadku wolnych miejsc)

Miejsce na warsztacie gwarantuje tylko uprzednie opłacenie pełnej kwoty należności za kurs.
Wpłaty podlegają zwrotowi wyłącznie, gdy na zwolnione miejsce zgłosi się kolejna osoba.
Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatu. W tej sytuacji wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone.

Dane osobowe (imię i nazwisko, adres mailowy, telefon kontaktowy, numer rachunku bankowego, ewentualne dane adresowe) używane są przez Katarzynę Guraj jedynie do obsługi warsztatu – rejestracji na wydarzenia, płatności i odwoływania uczestnictwa zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27.04.2016. Administratorem tych danych jest Katarzyna Guraj. Przechowywane są one z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i poufności oraz nie są udostępniane innym firmom i osobom.

!!! Rejestracja na wydarzenie oznacza wyrażenie zgody na powyższą politykę prywatności oraz politykę rejestracji i zwrotów. !!!

PROWADZENIE:
Kasia Guraj (fb: ChillYin Yoga)

Z wykształcenia psycholog, z pasji – nauczycielka jogi i pasjonatka różnych form pracy z ciałem. Swoją przygodę z jogą zaczęła już w wieku lat 15, a od tego czasu jej fascynacja możliwościami naszego ciała oraz sposobami pogłębiania z nim kontaktu stawała się tylko coraz większa. Ukończyła szkolenie nauczycielskie z zakresu Yin Yogi pod okiem Biffa Mithoefera, szkolenie z zakresu metody TRE® Level II pod okiem dra Davida Berceli’ego oraz kurs masażu klasycznego i relaksacyjnego w szkole „Animusz”. Szkoliła się również pod okiem znakomitego fizjoterapeuty – Wojciecha Cackowskiego na warsztatach „Anatomy Trains – Level I i II”. Obecnie jest w trakcie szkolenia z Yin Fascial Yogi (300 RYT) u Bety Lisboy i Simona Caldera.

Bezustannie poszukuje nowych sposobów na odkrywanie związku ciała z umysłem, zbierając doświadczenia m.in. poprzez metodę Feldenkraisa, slackline, masaż tajski, taniec spontaniczny czy najbliższe jej ostatnio Focusing oraz pracę z esencjami w ujęciu Diamond Logos. Regularnie uczestniczy w licznych warsztatach (m.in. z dr Melanie Salmon, dr Clausem Springborgiem oraz Emmetem Louisem) i festiwalach w kraju i zagranicą.

Na co dzień prowadzi natomiast zajęcia regularne oraz kursy Klasycznej i Powięziowej Jogi Yin, dzieli się swoją wiedzą o praktyce jogi od strony teoretycznej i praktycznej na Uniwersytecie Otwartym UW, a także uczestniczy aktywnie w tworzeniu międzynarodowego festiwalu ruchu – Move Copenhagen (DK). Urozmaicając sobie czasem pracę „fizyczną” 😉 tłumaczeniem książek i organizowaniem warsztatów z inspirującymi ją nauczycielami.

W wolnych chwilach uwielbia chłonąć życie wszystkimi zmysłami. Kocha gotować i degustować, przebywać w naturze – najchętniej boso, włóczyć się, gdziekolwiek nogi ją poniosą, i odkrywać wciąż na nowo nawet dobrze jej znane miejsca.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!