BĄDŹ JAK WODA

21 listopada 2018 18:30 - 21 listopada 2018 20:00 Bracka 22 lok.12 Warszawa

POWIĘZIOWA YIN JOGA – kurs zamknięty

KURS „BĄDŹ JAK WODA, czyli przywracanie pełnej swobody w ciele z pomocą Powięziowej Yin Jogi”

(https://www.facebook.com/events/329406201170641/)

TERMIN:            21.11-23.01 (ŚRODY w godz.18:30-20:00)

Cykl zajęć „BĄDŹ JAK WODA” to seria 8 spotkań zapoznających głębiej z POWIĘZIOWĄ JOGĄ YIN (Yin Fascial Yoga) – praktyką łączącą Klasyczną Yin Jogę z elementami Qi Gongu, Ruchem Spontanicznym, Uwalnianiem Powięziowym (automasażem piłeczkami tenisowymi) oraz praktyką Uważności, a także z ideą powięziowych Taśm Anatomicznych i ich wpływu na poczucie swobody w ciele oraz prawidłową postawę.

Charakter zajęć, m.in. dzięki wstępnemu rozgrzaniu struktury oraz zastosowaniu punktowego nacisku z zewnątrz, pozwoli dotrzeć nawet do głębszych warstw napięć, uwolnić się od dawno skumulowanych traum czy chronicznych bólów oraz uczynić praktykę jeszcze efektywniejszą. Umożliwi również skuteczne radzenie sobie zarówno z urazami fizycznymi, jak i emocjonalnymi.

Sesje te można będzie wręcz porównać do głęboko rozluźniającego, „rozbrajającego” ciało masażu, który wykonujemy sami na sobie.

Poszczególne zajęcia poświęcone będą pracy nad kolejnymi  elementami naszej struktury powięziowej. Rozpoczniemy od zapoznania się z tą strukturą, od nauki jej wyczuwania, następnie przechodząc do pracy na jej elementach funkcjonalnych tzw. taśmach anatomicznych, by na koniec skupić się na uwalnianiu tzw. pasm poprzecznych, które to silnie związane są z doświadczanymi przez nas emocjami oraz ze zlokalizowanymi w tym obszarze czakrami.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

UWAGA! Cykl zajęć stanowić będzie całość. Udział w pojedynczych sesjach możliwy będzie tylko w przypadku wolnych miejsc.

 

 

KIEDY:

Cykl 8 spotkań – od 21.XI do 23.I 2018 r.

ŚRODY w godz.18:30-20:00

Tematy poszczególnych sesji:

Zajęcia 1 (21.11). Gruntowanie i budowanie świadomości tkanki łącznej

Zajęcia 2 (28.11). Wolność od przymusu. Wyciszanie trybu „walki i ucieczki”.

Zajęcia 3 (5.12). Taśma powierzchowna przednia

Zajęcia 4 (12.12). Taśmy boczne

Zajęcia 5 (19.12). Taśma spiralna

Zajęcia 6 (9.01). Taśma powierzchowna tylna

Zajęcia 7 (16.01). Taśmy kończyn górnych

Zajęcia 8 (23.01). Uwalnianie poprzecznych pasm powięziowych

GDZIE:

Centrum Joga, ul Bracka 22 lok.12 (kod:1212)

(mała sala)

ZAPISY:

movemeant@onet.pl

kom. 608 332 319

UWAGA! Limit miejsc – 12

KOSZT:

360 PLN/cały kurs (8 sesji) – w cenie kursu para piłeczek do automasażu

50 PLN/pojedyncza sesja (w przypadku wolnych miejsc)

Wpłaty podlegają zwrotowi wyłącznie, gdy na zwolnione miejsce zgłosi się kolejna osoba.

Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatu. W tej sytuacji wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone.

PROWADZENIE:

Kasia Guraj (fb: ChillYin Yoga)

Z wykształcenia psycholog, z pasji – nauczycielka jogi i pasjonatka różnych form pracy z ciałem. Swoją przygodę z jogą zaczęła już w wieku lat 15, a od tego czasu jej fascynacja możliwościami naszego ciała oraz sposobami pogłębiania z nim kontaktu stawała się tylko coraz większa. Ukończyła szkolenie nauczycielskie z zakresu Yin Yogi pod okiem Biffa Mithoefera, szkolenie z zakresu metody TRE® Level II pod okiem dra Davida Berceli’ego oraz kurs masażu klasycznego i relaksacyjnego w szkole „Animusz”. Szkoliła się również pod okiem znakomitego fizjoterapeuty – Wojciecha Cackowskiego na warsztatach „Anatomy Trains – Level I i II”. Obecnie jest w trakcie szkolenia z Yin Fascial Yogi (300 RYT) u Bety Lisboy i Simona Caldera.

Bezustannie poszukuje nowych sposobów na odkrywanie związku ciała z umysłem, zbierając doświadczenia m.in. poprzez metodę Feldenkraisa, slackline, masaż tajski, taniec spontaniczny czy najbliższe jej ostatnio Focusing oraz pracę z esencjami w ujęciu Diamond Logos. Regularnie uczestniczy w licznych warsztatach (m.in. z dr Melanie Salmon, dr Clausem Springborgiem oraz Emmetem Louisem) i festiwalach w kraju i zagranicą.

Na co dzień prowadzi natomiast zajęcia regularne oraz kursy Klasycznej i Powięziowej Jogi Yin, dzieli się swoją wiedzą o praktyce jogi od strony teoretycznej i praktycznej na Uniwersytecie Otwartym UW, a także uczestniczy aktywnie w tworzeniu międzynarodowego festiwalu ruchu – Move Copenhagen (DK). Urozmaicając sobie czasem pracę „fizyczną” 😉 tłumaczeniem książek i organizowaniem warsztatów z inspirującymi ją nauczycielami.

W wolnych chwilach uwielbia chłonąć życie wszystkimi zmysłami. Kocha gotować i degustować, przebywać w naturze – najchętniej boso, włóczyć się, gdziekolwiek nogi ją poniosą, i odkrywać wciąż na nowo nawet dobrze jej znane miejsca.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!